Музей


Шкільний історико-краєзнавчий музей НВК № 1 міста Каменя-Каширського був створений у 2004 році на основі раніше діючого кабінету історії України. Ініціаторами створення музею виступили вчителі історії та адміністрація навчального закладу, а безпосереднім його творцем можна вважати вчительку Гуманюк Раїсу Дмитрівну, котра на протязі кількох років до цього вела систематичний збір експонатів на території Камінь-Каширського району та самого міста Каменя-Каширського, докладала зусиль щодо їх обліку та збереження.
Зараз музей займає приміщення колишньої класної кімнати та галерею загальною площею 235 метри квадратних. Розділи експозиції музею мають наступну тематику:
1)    «Стародавня історія України»
2)    «Київська Русь і Галицько-Волинське князівство»
3)    «Козацькі часи»
4)    «Україна під владою Росії і Австро-Угорщини»
5)    «Наше місто в 20-30-і рр.. ХХ ст.»
6)    «Україна в роки Другої світової війни»
7)    «Україна в боротьбі за незалежність»
8)    «Україна незалежна»
9)    «Зразки народного одягу»
10)          «Вироби гончарства»
11)          «Знаряддя ткацтва»
12)          «Зразки народної вишивки»
13)          «Побутові речі та знаряддя праці»
14)          «Культові предмети»
15)          «Зразки плетіння»
16)          «Пам’ятки воєнних часів»
17)          «Колекція грошових знаків»
18)          «Видатні особи нашого краю»
19)          «Сучасне життя Каменя-Каширського»
20)          «Археологічні знахідки»
Готується до відкриття ще одна секція музею, присвячена історії освіти у Камені-Каширському.
У музеї зберігається понад 800 експонатів, серед яких унікальні зразки народного одягу, вишивки, ткацькі знаряддя та вироби, старовинні ікони, сільськогосподарські знаряддя, побутові предмети, бойові нагороди часів Другої світової війни, рештки радянської та німецької зброї, фронтові листи, грошові знаки, фотоматеріали тощо.
Ведеться інвентарна книга, книга обліку екскурсій та відвідувачів музею, журнал видачі і повернення речей, журнал обліку надходжень.
Регулярно проводяться оглядові і тематичні екскурсії для учнів та гостей школи, серед яких були громадяни Канади, Швеції, Росії, Нідерландів, науковці з Луцька, Львова, Роттердама. В музеї працює кілька груп екскурсоводів загальною чисельністю понад 20 учнів. Матеріали музею залучаються для підготовки і проведення уроків з історії України, волинезнавства, художньої культури, виховних заходів, семінарів, конференцій. Підтримується тісна співпраця та обмін досвідом із районним історико-краєзнавчим музеєм імені Василя Кмецинського. Організовуються виставки робіт сучасних майстрів народної творчості та ремесел.
На базі музею діє краєзнавчий гурток «Пошук», який очолює Гуманюк Раїса Дмитрівна та гурток «Історична реконструкція», який очолює Деркач Олександр Володимирович. Вчителі та учні під їх керівництвом беруть активну участь у здійсненні краєзнавчо-пошукової роботи за такими напрямками:
1)    Побут і ремесла нашого краю
2)    Походження назв вулиць нашого міста
3)    Наші славні земляки
4)    Життя за часів Польщі
5)    Наш край у роки гітлерівської окупації
6)    Діяльність УПА в нашому краї
7)    Розвиток освіти у місті Камені-Каширському
8)    Спогади старожилів нашого міста
9)    Збережімо духовну спадщину нашого народу тощо.
Вчителі, що працюють у музеї, є регулярними учасниками наукових і краєзнавчих конференцій, мають численні публікації на сторінках місцевої преси, наукових збірок. Ведеться підготовка до створення окремого веб-сайту музею.

Зразки вишивок, що зберігаються в музеї:
 

Зразки ікон, копії яких зберігаються в музеї:
 



Гості із Росії та Нідерландів у нашому музеї

Фотоогляд 












1 коментар:

  1. Я хочу поділитися з усіма вами тут про те, як я отримую позику від пана Бенджаміна, який допомагає мені отримати кредит у розмірі 400 000,00 євро, щоб поліпшити свій бізнес. Це було легко і швидко, коли я звертався за кредитом, коли справи ставали грубими з мого бізнесу Містер Бенджамін надає мені кредит без зволікань. ось електронний лист / контакт Whatsapp містера Бенджаміна: +1 989-394-3740, lfdsloans@outlook.com /

    ВідповістиВидалити